SMS Jižní Čechy Kluky u Písku 14.6.2020

16.06.2020 13:10

Konečně se může opět sportovat, a tak jsme vyrazili na 1. závod sezony do Kluk u Písku, kde se jela smska Jižních Čech. Sjelo se celkem 218 jezdců, několik i z blízkého Rakouska, Německa i Belgie. Počasí kupodivu vydrželo, až na pár kapek odpoledne.

Na trati se objevilo pár novinek, jedna dobrá a druhá trochu horší. Ta horší je ten dvoják v zadní části tratě, který spousta jezdců prostě nedá. Dobré je to zvýšení lavice před rovinou kolem lesa.

Bylo i pár pádů (jeden postihnul i Tomáše), ale vše dobře dopadlo.

Jdeme na naše jezdce: Tomáš opět na začátek sezony obrovská smůla. Jak píšu v předchozí větě, v první rundě dost ošklivý pád, a to na tom zadním dvojáku (nad startem) ho to na nájezdu rozhodilo, nedoskočil a šel přes rejdy. Tím pádem konec a i když do druhé jízdy nastoupil, pro bolest v zádech byl nucen odstoupit.

Co říct k Jaromírovi? Jel sice MX2 hobby, ale podal moc dobrý výkon. Tuto třídu jel z toho důvodu, že mělo přijet hodně pilotů, a nemusel by se kousnut do závodu. To byla úplně zbytečná obava, na MX2 měl. Opět se projevily jeho slabší starty, potom musí moc dohánět, ale přesto se mu to povedlo.

V první jízdě dojel na krásném 5. místě a ve druhé po pádu a velké stíhačce sedmý, celkově 6. místo. Startovalo 37 jezdců.

Výsledky MX2-hobby.

Video.

Foto.